Úvodní informace

Změkčování vody pomocí katexové pryskyřice je zatím jediné dlouhodobě vyzkoušené a skutečně účinné odstranění problémů s tvrdou vodou!

Kde všude Vám to pomůže!

Instalací změkčovače vody EcoWater Systems získáte měkkou vodu, ochráníte vodovodní zařízení, ušetříte čas při úklidu a finanční prostředky na mycí a prací prostředky.

Změkčování vody průtokem přes katexový iontoměnič je proces, při kterém dochází k odstraňování vápenatých a hořečnatých iontů z vody. Vápník a hořčík vytvářejí pevné usazeniny, tzv. „vodní kámen“, na všech vodou smáčených plochách, hlavně však na teplosměnných plochách zařízení. Dochází tak ke vzniku těžko odstranitelných usazenin snižujících životnost perlátorů, praček, myček na nádobí, sprchových zástěn, ohřívačů vody, a také ke vzniku neestetických skvrn na umytém nádobí, umyvadlech, dřezech, sprchových koutech,...

Tvrdá voda také snižuje účinnost pracích prášků, mycích prostředků a vysušuje pokožku.


Na většině území ČR je vodárenskými sítěmi distribuována „tvrdá“ voda. Instalací automatického změkčovače vody lze snadno odstranit problémy s vodním kamenem! Zařízení pracuje zcela bezhlučně a samostatně a není prostorově náročné. Nejprodávanější model dostačující potřebám běžné rodiny lze umístit i do kuchyňské linky.

Automatické změkčovače vody EcoWater Systems jsou v západních zemích běžně využívány v domácnostech, v energetice pro dopouštění vody do topných a chladících systémů, v gastronomických provozech, v kavárnách, v pekárnách, v prádelnách a drobném průmyslu.

Změkčovače vody EcoWater Systems
jsou spolehlivá a kvalitní zařízení. Jsou zcela automatické, vyžadují pouze doplnění regenerační soli 1-3x ročně. Řídící jednotka změkčovače průběžně sleduje spotřebu vody a v závislosti na těchto údajích samostatně plánuje proces příští regenerace.

Takto je maximálně zajištěn ekonomický provoz!

Některé modely změkčovačů jsou vhodné i pro panelákové byty a menší domy. Pokud potřebujete efektivně využít každé místečko, pomůžeme Vám najít řešení, kam změkčovač vody umístit. Můžeme jej instalovat i do kuchyňské linky nebo koupelny.